Szigetüzemű és hibrid Napelemes rendszerek

Cégünk a napelemes lámpaoszlopokkal, kandeláberekkel egyhuzamban szigetüzemű napelemes rendszerek kereskedelmével, valamint annak kivitelezésével is foglalkozik!. A szigetüzemű napelemes rendszerek napjaink egyik legjobb megoldása az áramellátás biztosításának olyan helyeken, ahol jelenleg nincs és nem is lesz szolgáltatói hálózat. A szigetüzemű rendszerek olyan műszaki megoldások, amelyek megfelelő méretezéssel biztosítják egy ingatlan áramellátását a napenergia segítségével szolgáltatói hálózati vételezés nélkül

Szigetüzem és a Hibrid rendszerek

Mik a legfontosabb különbségek?

Szigetüzemű napelem rendszereket olyan helyeken javasolt használni, ahol jelenleg nincs és a későbbiekben se lesz biztosított a hálózati ellátás, mint például külterületek, tanyák és mezőgazdasági létesítmények. A napelem rendszerek felépítéséről korábbi cikkünkben olvashat.

Hibrid rendszerek esetében, ami a különbséget okozza a hibrid és a szigetüzemű rendszerek között az a szolgáltatói hálózat megléte. A hibrid rendszerek esetében a hálózatról történő elektromos áram vételezési lehetősége rendelkezésre áll és a napelemes rendszer által megtermelt energiát vissza is táplálhatjuk a hálózatra. Az energiafelhasználásunk javításának érdekében a hibrid rendszerek esetén nem kötelező, de lehetőség van okos mérőt és akkumulátorokat alkalmazni a rendszeren belül. Ezáltal is biztosíthatjuk, hogy a napelemes rendszer által termelt energia ne kerüljön visszatáplálásra a szolgáltatói hálózatba.

Szigetüzemű rendszer előnye

A szigetüzemű rendszerek alkalmazása során a felhasználó függetlenedik a szolgáltatói hálózattól és biztosítja a saját energiaszükségletét ott, ahol nincs hálózati alternatíva. A napelemes rendszer által növelheti ingatlanának értékét és kiszámíthatóbbá válnak a mindennapok. 

A napelemes rendszerek esetében a késő őszi időszaktól a kora tavaszi időszakig az energiatermelés alacsony. Ezáltal szükségessé válik a napelemes rendszer mellett kiegészítő áramforrásra, mint például generátor, vagy aggregátor által termelt energiára. Továbbá magasabb bekerülési költséggel valósítható meg a beruházás. Mindazonáltal napjaink leghatékonyabb módja az energiaellátás biztosítására a szigetüzemű rendszer a szolgáltatói hálózatból kieső területeken